Blog – Full Width

by

İzmir Fotokopi Makinesi Kiralama – İzmir Kiralık Fotokopi Makinası

İzmir Fotokopi Makinesi kiralama yapacak olan kullanıcılar için hazırladığımız İzmir Fotokopi Makinesi Kiralama Rehberindeki tavsiyeleri ve önerileri okumadan karar vermeyin..!

İlk kez fotokopi makinesi kiralama yapacak olan ve sitemizi ziyaret eden kullanıcılar için hazırlamış olduğumuz Fotokopi Makinesi Kiralama Rehberinde; maliyet, fotokopi makineleri markaları, markaların sunduğu özellikleri, fotokopi makineleri kiralama yöntemleri ve sizin için en doğru olan Fotokopi Makinesi Kiralama tekniklerini öğreneceksiniz. Fotokopi Makinesi Kiralama tekniklerinin tüm yöntem ve çeşitlerinden bahsederek büyük resmi göstermek istiyoruz fakat bir yandan da seçenekler arasında boğulmamanız için olmazsa olmazları size sayfamızda not ettik.

“Fotokopi Makinesi Satın alma Maliyeti, İşletme Maliyetinin Yüzde Yirmisi dir.”  ─ İbrahim POLAT

Fotokopi Makinesi Kiralama Rehberi yazımıza başlamadan önce Fotokopi Makinesi Satın Almak İsteyenlere Tavsiyelerimiz yazımızı okuyarak Fotokopi Makineleri konusunda  detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer Fotokopi Makinesi Kiralamak için kısıtlı vaktiniz var ise Fotokopi Makinesi Kiralama Rehberi sayfa yazımız tam size göre.

Fotokopi Makinesi Kiralama Yapmak İçin Okuyun

1-Aylık Baskı Sayınız Nedir?

 

 

Aylık Baskı Sayısı ve Kiralama

Fotokopi Cihazları A4 kağıt, A3 Kağıt kopyalayan ve Çıktı alabilen özellikli cihazlar olarak 2 farklı kağıt ebadı olarak katagorilendirilir. A4 Kağıt ebadı olarak Aylık nekadar çıktı alacağınızı tespit etmeniz gereklidir. Fotokopi Makinesi Kiralama yapmadan önce baskı hacmi (Aylık kullanılan A4 kağıt) firmanız maliyetleri ve hangi cihazın kiralanacağı konusunda ilk en önemli maddedir. Eğer Aylık baskı hacminizi hesaplayamıyor iseniz; Kırtasiyeden temin ettiğiniz A4 kağıt adetinden yada şöyle belirtelim A4 kağıt top’undan tespit edebilirisiniz. 1(bir) top A4 kağıt 500 sayfadır ve 1 Kolide 2.500 sayfa A4 kağıt mevcuttur. Fotokopi Makinelerinde A3 kağıt kopyalaması veya çıktısı alacaksanız, her çıktı veya kopyalama yaptığınız A3 kağıt için Fotokopi Makinesi sayfa Sayısı 2(iki) adet olarak artar. Yani 1(bir) A3 kağıt, 2 (iki) A4 kağıda eşittir. Aylık Baskı hacminizi doğru tespit etmek size Fotokopi  Kiralama Yapacak olan Firma veya Servise doğru fiyatlar ile teklif verebileceğini unutmayın.

 

2- Çıktı veya Kopyalama Yapacağınız Baskı Renkli Mi?

Renkli Fotokopi Makinesi Kiralama

Fotokopi Makineleri Siyah / Beyaz baskı ve kopyalama yapan cihazlar olarak ikiye ayrılıyor. Renkli Fotokopi Makinelerinde, Siyah, Mavi, Kırmızı ve Sarı olarak  4(Dört) Renk baskı veya (Toner) vardır.  Fotokopi Makinelerinde Ana renkler olarak tabir edilen edilen bu 4 (dört) rengin farklı renkler ile birleşmesi sonucu yardımcı renkler oluşur. Örnek verecek olursak,  Kırmızı ile Sarı rengin birleşimi sonucunda Turuncu Renk, Sarı ve Mavi rengin birleşmesi ile Yeşil renk oluşur. Renk kavramını öğrendikten sonra siyah çıktı lanabilen fotokopi makinesi ve Renkli çıktı alabilen Fotokopi Makinesi arasındaki maliyetler ise ortama renklinin siyah çıktıya oranı Ülkemizde ortalama 6 kat daha fazladır. Yani Siyah beyaz çıktı maliyetiniz 7 Kuruş ise Renkli Maliyetiniz 42 Kuruş olarak hesaplanabilir. Baskılama Renginizi belirterek doğru maliyet çalışması yaptırabilirsiniz.

 

 

by

Hangi yaziciyi almaliyim?

Hangi yaziciyi almaliyim?

Hangi yazıcıyı almanız gerektiği, kullanım ihtiyaçlarınıza, baskı hacminize ve bütçenize bağlı olarak değişebilir. Bazı önemli faktörler şunlardır:

  1. Baskı hacmi: Eğer sık sık baskı yapmanız gerekiyorsa, yüksek kapasiteli bir yazıcı satın almanız daha uygun olabilir. Baskı kapasitesi, yazıcının kaç sayfa baskı yapabileceği anlamına gelir ve yazıcının özellikleri arasında yer alır.
  2. Renkli veya siyah-beyaz baskı: Eğer sadece metin veya belge yazdırmanız gerekiyorsa, siyah-beyaz bir yazıcı seçebilirsiniz. Renkli baskı yapmanız gerekiyorsa, bir renkli yazıcı tercih edebilirsiniz.
  3. Bağlantı özellikleri: Yazıcınızı kullanacağınız cihazlara bağlamak için Wi-Fi, Ethernet veya USB bağlantı noktaları gibi çeşitli seçenekler mevcuttur. İhtiyacınıza göre doğru bağlantı seçeneğini tercih edebilirsiniz.

 

 

İncelemekte olduğunuz Sayfa; Fotokopi Makineleri, Faks Cihazları, Çok fonksiyonlu Cihazlar,Yazıcılar,Evrak İmha Cihazları ile ilgili bilgilendirme talimatları içermektedir.


Sorularınız İçin Bize Yazın

www.ibrahimpolat.net Mobil İletişim Görseli

 

by

Yazıcı Kiralamak Mantıklı mı?

Yazıcı Kiralamak Mantıklı mı?

Yazıcı kiralamak, işletmeler veya ev ofisleri gibi kurumlar için avantajlı olabilir. Kiralama, yüksek maliyetli bir yazıcıyı satın almaktan daha uygun bir seçenek olabilir. Ayrıca, kiralama sözleşmesi genellikle bakım, onarım, yedek parça değişimi ve toner veya mürekkep gibi malzemeleri içerir, bu nedenle bu tür giderler de kiralamaya dahil edilebilir.

Yazıcı kiralama, özellikle düzenli olarak yenilenmesi gereken teknoloji ürünleri için uygun bir seçenek olabilir. Kiralama, yeni bir yazıcı modeli veya daha gelişmiş bir yazıcı kullanmak isteyenler için de uygun bir seçenek olabilir. Kiralama sözleşmesi süresi sonunda, yeni bir yazıcı modeline veya en son teknolojiye sahip bir yazıcıya geçiş yapmak mümkün olabilir.

Ancak, her zaman kiralamak daha avantajlı değildir. Özellikle düşük hacimli baskı işlemleri yapanlar için, bir yazıcıyı satın almak daha ekonomik olabilir. Kiralama sözleşmesinde belirtilen maliyetler de dikkatle incelenmeli ve diğer seçenekler de göz önünde bulundurulmalıdır.

 

 

İncelemekte olduğunuz Sayfa; Fotokopi Makineleri, Faks Cihazları, Çok fonksiyonlu Cihazlar,Yazıcılar,Evrak İmha Cihazları ile ilgili bilgilendirme talimatları içermektedir.


Sorularınız İçin Bize Yazın

www.ibrahimpolat.net Mobil İletişim Görseli

 

by

Ankara Yeni Fotokopi Makinesi Fiyatlari 2023

Ankara Yeni Fotokopi Makinesi Fiyatlari

Fotokopi makinası fiyatları, özelliklerine, markasına, modeline ve satın alınacağı yer gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Basit, standart bir ofis fotokopi makinesi, yaklaşık 15000 TL ile 15000 TL arasında değişen fiyatlarla satın alınabilir. Daha gelişmiş özelliklere sahip profesyonel fotokopi makineleri ise 15000 TL’den başlayıp 150.000 TL’ye kadar çıkabilir. Bazı büyük işletmeler veya kurumlar, fotokopi makinelerini kiralamayı tercih ederler, bu durumda aylık kiralamaya ödenen tutar da cihazın özelliklerine ve kiralama süresine göre değişebilir. Satın alma veya kiralama kararı vermeden önce, farklı markalar ve modeller hakkında araştırma yaparak ihtiyaçlarınız için en uygun seçeneği belirlemek önemlidir.

 

 

İncelemekte olduğunuz Sayfa; Renkli Fotokopi Makineleri, ile ilgili bilgilendirme talimatları içermektedir.


Sorularınız İçin Bize Yazın

www.ibrahimpolat.net Mobil İletişim Görseli

 

    Bize Yazın